MODUL-FRÉZKA PRO OBRÁBĚNÍ HLINÍKU


Od roku 2008 dodáváme našim zákazníkům plošné spoje na hliníkové podložce. 

Rozhodnutí co koupit padlo na výstavě Productronika 2011, kde firma Schmoll Maschinen nabídla svůj modulový výrobek schopný frézovat hliník. Vývojoví pracovníci Schmollu jsou opravdu dobří. Zaměnili osy stolu a vřeten a tento nápad vedl k tomu, že vyrobili zařízení o velmi malých zástavbových rozměrech, stroj zabírá pouze 1,69 m2 a ještě lze jednotlivé moduly řadit bočně vedle sebe. 

Podle našich požadavků nám firma postavila stroj se dvěma  vřeteny. Jedno je určeno k vrtání plošných spojů a druhé je určeno k frézování jak materiálu FR4, tak hliníku. Stroj je vybaven kamerovým systémem pro zaměřování na optické značky.

Pro dosažení dobré produktivity frézování je nutno nastavit správné parametry pro práci stroje.

Nedůležitějšími parametry pro výpočet frézování jsou řezná rychlost a posuv nástroje na jeden zub za otáčku.

Se strojem jsme spokojeni. Hlavně díky rychlým přejezdům a možné výměně nástrojů klasla potřebná doba frézování na 1/3 času práce. Stroj se zaměřuje na předvrtané otvory v plošném spoji, nebo čelním panelu pomocí optického systému a tím je zajištěna shoda obvodu, například s montážními otvory, lepší jak 0,05 mm.

Naše firma schopna zákazníkům dodávat jednostranné i prokovené plošné spoje na hliníkové podložce včetně velmi přesného frézování obvodu desek.

FRÉZOVANÉ HLINÍKOVÉ ČELNÍ PANELY


Po zakoupení frézky Micro Mill and MX1 Metal na frézování hliníku od firmy Schmoll-maschinen jsme rozšířili sortiment výrobků o frézované čelní hliníhové panely. Jsou vyráběny z hlazeného hliníku v síle 1.5 mm, 2.00 mm, 2.5 mm a 3 mm. Čelní plocha je pokryta nepájivou maskou v barvě bílé, červené, žluté, modré a může být i zelená. Na masku je v kontrastní barvě nanášen potisk. Při tisku potisku jsou na panel umístěny referenční body. Frézka se pak opticky zaměřuje na tyto body v motivu potisku a tím je zajištěna dokonalá souosost motivu s frézovanými otvory.X