NOVÉ TECHNOLOGIE

Selektivní pájecí vlna DDM NovaStar


Cílem programu PRINTED - Průmysl 4.0 je postupně převedení firmy z pouhé výroby DPS na nové zaměření: OSAZOVNA S VLASTNÍ VÝROBOU PLOŠNÝCH SPOJŮ.

Proto kupujeme, s využitím fondů EU, špičkové stroje, které umožňují zrychlit jednotilvé výrobní operace, zároveň zpřesňují výrobu a snižujíí nároky na manuální práci.

VÍCE...Osazovací automat KAYO AL6

V listopadu roku 2020 jsme koupili osazovací automat KAYO AL6 se šesti osazovacími pipetemi.

VÍCE...InkJet tisk nepájivé masky strojem CPT6151 od firmy Microcraft

Od ledna 2020 je uvedena do provozu InkJet tiskárna nepájivé masky. Je to první stroj tohoto druhu instalovaný v Evropě. Patří do rodiny strojů pro výrobu DPS japonské firmy Microcraft. Dodala nám jej společnost SAT z Mnichova. Inkoustový tisk představuje veliký pokrok v nanášení nepájivé masky na desky plošných spojů. Stroj má dva nezávislé tiskové systémy a umožňuje tisknout v jednom založení nepájivou masku a servisní potisk. Dovede číslovat jednotlivé desky, nebo je označovat barcodem.

VÍCE...Přímý tisk popisu na DPS Ink Jet Printer CP562

Novým technickým vybavením pokračujeme v docílování úspor výrobního času. Data potisku, připravená přípravářem výroby, se přímo tiskem speciálním inkoustem přenášejí na desky. Stroj Ink Jet Printer CP562 je od firmy First EIE ze Ženevy. Technici firmy EIE jej uvedli do provozu 22.1.2018.

VÍCE...
Laserem řezané šablony - StencilLaser G 6080

Dne 9.2.2017 byla v naší firmě laserem vyřezána první šablona pro nanášení pájecí pasty. Stroj se jmenuje StenciLaser G 6080 a byl dodán firmou LPKF.

VÍCE...
Přímé kreslení motivu - EIE Direct Imaging system EDI 500

Dne 24.4.2015 u nás zprovoznili pracovníci švýcarské firmy First EIE SA stroj na přímé kreslení motivu na desku plošného spoje. Projekt byl spolufinancován z prostředků EU.

VÍCE...
Photoploter EIE RP225 SXT

Dne 1.10.2014 jsme začali kreslit filmy na novém fotoplotru EIE RP225 SXT

VÍCE...
Vyvolávačka filmů COLENTA

Dne 23.6.2014 byla dána do provozu nová vyvolávačka filmů COLENTA
Nová vrtačka - frézka pro obrábění hliníku

Dne 13.4.2012 byla uvedena do provozu vrtačka - frézka umožňující obrábět desky na hliníkové podložce. Stroj dodala firma Schmoll maschinen.  Stroj je vybaven optickým zaměřováním.

VÍCE...

X