Výroba plošných spojů


PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP

Výroba DPS má vysoké požadavky na odborné znalosti pracovníků. Než bude výroba desek zahájena, budou výrobní podklady zpracovány a zkontrolovány, což může eliminovat chyby a zvyšovat efektivitu.  Kvalita produktů je před odesláním několikrát zkontrolována, aby se zajistilo, že zhotovené desky odpovídají vašim požadavkům.Velmi rychlý výrobce prototypů plošných spojů

PRINTED je český výrobce desek plošných spojů, který se specializuje na prototypovou službu kompletního zhotovení plošných spojů a snaží se o co nejkratší dodací lhůtu za rozumnou cenu.


Kvalita je nejlepší značka

Při výrobě desek má kvalita zásadní význam. Naši zákazníci si vybírají PRINTED, protože jim nabízíme pouze produkty PCB nejvyšší kvality.

Všechna naše výrobní zařízení mají certifikaci ISO 9001 a jsou aktualizována tak, aby se přizpůsobila rostoucím požadavkům našich zákazníků na produkty PCB.

Vaše PCB produkty jsou vizuálně zkontrolovány našimi techniky pro kontrolu kvality, a to uprostřed výroby a před odesláním. Kromě toho je 100% desek testováno pomocí přesných testovacích strojů.

Každý týden se na PRINTED.cz zaregistrují noví zákazníci. Mnozí z nich jsou doporučení od zákazníků, kteří jsou s našimi produkty spokojeni.

 

Minimální množství PCB

Printed je profesionální výrobce prototypů plošných spojů. Za zbytečné desky nemusíte platit, naše minimální objednávané množství je 1 ks.


Transparentní cena

Naše ceny byly po celé působení společnosti PRINTED na trhu transparentní podle veřejného ceníku a bez dalších poplatků. Se všemi vnějšími vlivy inflace jsme se dokázali vyrovnat bez dopadu na zákazníky. Na pozvolna se měnící zdražení materiálových vstupů jsme dokázali reagovat. Jednou z příčin inflace je pan Středula, který svými odborářskými řečmi narušil rovnováhu mezi produktivitou práce a výší mezd. Zaměstnanci dostali vyšší mzdy, peníze odnesli do obchodních řetězců, prodavači viděli, že lidé mají peníze a tak zdražili. A tak to jde dokola. Vysoké mzdy vedou ke zdražování výrobků a tak se pozvolna ztrácí konkurenční schopnost výroby v ČR. Se mzdovou inflací mohou podniky bojovat, například automatizací výrobní technologie. 
Touto cestou šel PRINTED.

Rok 2022 však přinesl skokové zdražení energii. Nová a drahá technologie je plně vázána na elektrickou energii. Velikým nárustem ceny energie už nejsou nové stroje schopny zajistit správný poměr produktivity a ceny výroby. Při porovnání provozních nákladů automatu a ruční práce se začíná obracet ve prospěch zacvičených pracovníků, kteří však nedosahují požadované přesnosti. Tak PRINTED nemůže drahé a na energii závislé automaty odstavit a nahradit je dělnicemi.
Za vysokou cenu elektrické energie rozhodně může vláda pana premiéra Fialy. Levné energie máme v České republice dost a jsme její vývozci. Tak proč ji nakupujeme až 25x dráž než ji vyrábíme? Vláda může všechno a pokud něco nedělá, tak se jí nechce. Raději bude vymýšlet dotace pro domácnosti a že díky zdražení elektriky zdražuje lidem úplně všechno, to vláda nevidí. Do které kapsy tečou miliardy vytažené z kapes obyčejných lidí? Už se nedokážeme tak velké a rychlé změně situace přizpůsobit.

  Dosud jsou ceníkové ceny zcela transparentní a bez dalších příplatků. Mohli bychom zapracovat zvýšení ceny energie do cen výrobků v ceníku, ale to by zákazníkovi zkreslovalo pohled na naši výrobu. Je však možné, že budeme nuceni dočasně zavést příplatek za nehoráznou cenu energie. Nebudeme měnit ceny v ceníku výrobků, ty jsou jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující rozhodnutí našich zákazníků. Pokud bychom k tomuto kroku museli přestoupit, tak na cenové nabídce bude vypočten příplatek za energii z celkové částky za zakázku. Příplatek by se mohl pohybovat v řádu jednotek %.


V PRINTEDu je zaveden pokročilý systém řízení procesu výroby a máme stabilní spolupráci s dodavateli materiálů. To výrazně minimalizuje lidské náklady a maximalizuje efektivitu práce.

 

Označíme vám DPS QR a čárovými kódy.


Naše online řízení

Printed se pyšní tím, že poskytuje online informace o výrobě na svém webu.

Po zadání klíčových parametrů vám náš systém nabídne okamžitou cenovou nabídku, což výrazně šetří náklady na komunikaci s e-mailem s prodejcem. Kromě toho můžete sledovat výrobní proces i stav dodání vašich produktů online. Nejnovější informace o svých objednávkách můžete získat kdykoli budete chtít.


Nabízíme celou řadu možností výroby plošných spojů, aby vyhovovaly všem vašim potřebám

Níže uvedené informace podrobně popisují některé klíčové funkce, které můžeme  nabídnout.


Vlastnosti PCB – Rychlá výroba

Položky

 

Výrobní schopnosti

Poznámky

Počet vrstev

-

1-12 vrstev

U objednávek nad 6 vrstev prosíme kontaktujte našeho obchodního zástupce.

Materiál

-

FR-4, hliníkový program

V případě na hliníkové bázi Hliník kontaktujte obchodního zástupce.

Maximální velikost DPS FR4 (rozměr)

-

600 * 600 mm 

Tento rozměr je maximální z materiálu FR4. Jiné provedení desek je potřeba konzultovat.

Tolerance velikosti desky (obrys)

-

± 0,2 mm / ± 0,5 mm

± 0,2 mm pro CNC směrování a ± 0,5 mm pro V-bodování.

Tloušťka desky

0,2-3,2 mm

0,2,0,4, 0,6, 0,8, 1,0, 1,2, 1,6, 2,0, 2,4, 3,2 mm.

Tolerance tloušťky desky (t≥1,0 mm)

-

± 10%

Uvádí se síla základního materiálu


Tloušťka desky je včetně plátování.

Tolerance tloušťky desky (t <1,0 mm)

-

± 0,1 mm

Min Čára

0,075 mm / 3 mil

Min zpracovatelná čára/mezera je 3 mil (0,075 mm), důrazně doporučujeme navrhnout stopu nad 6 mil (0,15 mm), abyste ušetřili náklady.

Min. Mezera

Minimální vyráběné mezery jsou 3 mil (0,075 mm), důrazně doporučujeme navrhnout mezery nad 6 mil (0,15 mm), abyste ušetřili náklady.

Tloušťka mědi ve vnější vrstvě

18 μm/ 35μm / 70μm / 105μm (1/2oz/ 1oz / 2oz / 3oz)

Také známý jako síla mědi.18 μm = 1/2oz, 35μm = 1oz, 70μm = 2oz, 105μm = 3oz. Kontaktujte nás, pokud potřebujete sílu mědi větší než 3 oz.

Tloušťka mědi uvnitř vrstvy

18 μm/ 35μm

Vnitřní plátování mědí dle požadavku zákazníka pro 4 a 6 vrstev. Pokud potřebujete sílu mědi vyšší než 35 μm, kontaktujte nás.

Velikosti vrtáků (CNC)

0,2 - 6,3 mm

Minimální velikost vrtáku je 0,2 mm, maximální vrtání je 6,3 mm.

Minimální šířka kruhového prstence

0,15 mm (6 mil)

U podložek s průchody uprostřed je minimální šířka pro kruhový prstenec 0,15 mm (6 mil).

Tolerance dokončené díry (CNC)

0,2 mm - 6,2 mm

Průměr hotového otvoru bude menší než velikost vrtáků kvůli galvanickému pokovování vnitřků otvorů

Tolerance velikosti dokončené díry (CNC)

-

- 0,08 mm

Například, pokud je velikost vrtáku 0,6 mm, bude průměr hotového otvoru v rozmezí od 0,52 mm do 0,6 mm považován za přijatelný.

Minimální šířka čáry znaku potiskuu (Legenda)

0,15 mm

Znaky menší než 0,15 mm jsou příliš úzké, aby je bylo možné identifikovat.

Minimální výška znaku (Legenda)

-

1 mm

Znaky menší než 1 mm budou příliš malé na to, aby byly rozpoznatelné.

Poměr šířka a výška (legenda)

-

1: 5

Při zpracování legend z PCB je nejvhodnější poměr 1: 5

Minimální průměr pokovených polovičních otvorů

-

0,6 mm

Navrhněte poloviční otvory větší než 0,6 mm, aby bylo zajištěno lepší propojení mezi deskami.

Povrchová úprava


HASL bez Pb
galvenické zlato, OSP

Nejoblíbenější tři typy povrchové úpravy DPS.

Pájecí maska


Zelená, černá, bílá, červená, žlutá, modrá,

Zelená se nanáší inkoustovou tiskárnou bez příplatku.

Červená, žlutá, modrá, černá a bílá je za příplatek

Sítotisk

Bílá, Černá, Žlutá ,Žádná

Bílá je tištěna na inkoustové tiskárně bez příplatku. Jiné barvy za příplatek.

Drážkování

V-drážkování

Pro panelizaci V-skóre nastavte mezeru mezi deskami na nulu.

Ostatní

-

Testování E-test (zdarma) a testování AOI (zdarma), ISO 9001: 2008, UL certifikát

Bez příplatku.X